If you would like to learn something new or improve your current skill set then private tuition is a great option. A one to one class can be catered around your requirements and is a great way for me to give you my full attention, help, encouragment and skills to elevate your knowledge and skills to the next level.

 

Whether its getting the basics right including ganaching and icing or learning about textures, sugar flowers or business advice please get in touch for more info regarding available dates and content.

 

Want to bring a cakey friend or two ? if you fancy more of a group environment and can agree on the bespoke content this is also an option.

 

Costs per day per person:

 

One person attending: £495.00

Two people attending: £325.00

Three people attending: £215.00

 

Lunch, drinks, materials, tools and aprons are all provided for use during the day.

 

Please get in touch before adding anything to the basket to arrange dates, numbers and content.

Private Tuition

£495.00Price